Урысые Федерацием атлетикэ онтэгъумкIэ изэнэкъокъу Татарстан икъалэу Зеленодольскэ щыкIуагъ. Адыгэ Республикэм илIыкIохэм ахэтхэу Кощхьэблэ районым щыщ Хъыщт Хьазрэтбыйрэ Дзэсэжъ Аслъанрэ ащ хэлэжьагъэх. Килограмм 56-м нэс къэзыщэчыхэрэ Хьазрэтбый я 4-рэ, Аслъан я 7-рэ хъугъэх. Урысыешхом щыпсэурэ спортсменхэр зэнэкъокъухэм зэрэхэлэжьагъэхэр къыдыхэплъытэмэ, тиныбжьы-кIэхэм мы зэIукIэгъухэр ушэтыпIэшIу зэрафэхъу-гъэр къыхэбгъэщы хъущт. Зэнэкъокъум зэрэхэлэжьагъэхэмкIэ тибатыр ныбжьыкIэхэм «тхьашъуегъэпсэу» ятэIо ыкIи ягъэхъагъэхэм нахь ахагъэхъонэу тафэлъаIо.